Hindistan Aile Ziyareti Vizesi

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaretçi Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Hindistan ziyaret (akraba)vizesi, Hindistan’da bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Hindistan vizesidir. Hindistan akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Hindistan bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Hindistan ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Aynı şekilde Hindistan akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde Hindistan’da bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Hindistan’da çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Hindistan’da ki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur.

Hindistan ziyaret vizesi, maksimum 180 geçerli olan kısa süreli bir vizedir. Hindistan’a böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Hindistan ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz. Hindistan aile ziyareti vizesi başvurularını Hindistan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumlarla veya şahsi olarak Hindistan Konsolosluğuna yapabilecektir. 

 

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular  

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaretçi Vizesi Ne Demektir? Hindistan Ziyaretçi vizesi, Hindistan’da bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Hindistan’a gidilmesi halinde Hindistan ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması istenmektedir. Hindistan ziyaretçi vizesi alabilmek için Hindistan’da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Konsolosluğu ve Hindistan vize işlemleri için yetkili acenteler aracılığıyla Hindistan vizesi başvurularında bulunulabilirken eksiksiz ve doğru biçimde bir araya getirilmiş başvuru evrakları ile Hindistan ziyaretçi vizesi alınabilecektir. Hindistan ziyaretçi vizesi başvurularına, yenilenmiş ve seyahat sona eriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca başvuru işlemleri için verecek olduğunuz pasaportun en az 2 boş sayfası olması ise zorunludur. Bu bilgileri Hindistan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemlerini ise Hindistan Konsolosluğu kabul etmemektedir.  

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Hindistan ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Hindistan Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Hindistan ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir.

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Ziyaret Vize Süresi Ne Kadar?

Hindistan ziyaret vizesi kısa süreli vize türleri arasında bulunurken, maksimum 180 gün geçerlidir. Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde Hindistan aile ziyareti vizesi süresini uzatabilirsiniz.  

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan Aile Ziyareti Vize Süresi Nasıl Uzatılır?

Hindistan ziyaret vizesinin süresi maksimum 180 gündür. 180 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile Hindistan aile ziyareti vize süresini uzatabilirsiniz.  

Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com’a ait görünüyor. Hindistan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Knight SP, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile Turizm, Seyahat, Danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. Hindistankonsoloslugu.com web sitesinin, Hindistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur. İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

30 Günlük Hindistan Ziyaret Vizesi Aldım. Hindistan’da Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Hindistan ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Hindistan’da bulunan Hindistan adresinizin kayıt yapılması ise Hindistan’da davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.    

 

       

Hindistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: cgiistanbul.org