Hindistan E-Vize

Hindistan E-Vize

Hindistan'a seyahat etmek isteyen 156 ülkenin vatandaşları klasik vize başvurusu yerine bu ülke vatandaşları için özel olarak oluşturulmuş elektronik vize programından faydalanabilirler. Hindistan e-vize başvurusu online olarak yapılmakta ve başvurunuz onaylandığı takdirde vizeniz elektronik ortamda gönderilmektedir.

Aşağıdaki tabloda bulunan ülkelerin vatandaşları Hindistan e-vize başvurusu yapabilmektedir.

Hindistan E-Vize Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Hindistan E-Vize başvurusu için uygun olan seyahat amaçları kısa süreli turistik seyahatler, aile - arkadaş ziyaretleri, tıbbi bir tedavi için yapılacak seyahatler ve iş amaçlı ticari olarak yapılacak ziyaretlerdir.
  2. Pasaportunuzun süresi, Hindistan'a giriş yaptığınız tarihten itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Ayrıca ülkeye giriş yaptığınızda göçmenlik görevlisi tarafından damga vurulabilmesi için en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.
  3. Hindistan'da bulunacağınız süre boyunca maddi olarak geçiminizi sağlayabileceğiniz yeterli finansal kaynaklara ve ülkenize dönüş için gerekli olan seyahat biletlerine sahip olmanız gerekmektedir.
  4. Diplomatik ya da resmi pasaport / seyahat belgesi sahibi kişiler için bu uygulama geçerli değildir. Bu tür pasaport sahiplerinin evrak hazırlığı yaparak klasik vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.
  5. Uluslararası seyahat belgesi sahipleri Hindistan e-vize uygulamasından yararlanamamaktadır.

Hindistan E-vize İçin Gerekli Evraklar

Hindistan Turistik E-Vize İçin:

1.Pasaportun biyometrik sayfasının fotokopisi

Hindistan Tıbbi Tedavi E-Vize İçin:

1.Pasaportun biyometrik sayfasının fotokopisi

2.Hindistan'daki hastanenin antetli kağıdına yazılmış bir bilgi yazısı

Hindistan Ticari E-Vize İçin:

1.Pasaportun biyometrik sayfasının fotokopisi

2.Hindistan'a davet eden firmadan alınmış davetiye

Hindistan Elektronik Vize sistemine yüklenecek olan fotoğraf en fazla 1 MB boyutunda, JPEG formatında ve kare çekilmiş biyometrik bir fotoğraf olmalıdır. Arka plan beyaz seçilmeli, yüz tam görülmeli ve fotoğraf gözlüksüz çekilmiş olmalıdır.

Hindistan e-vize için yapmış olduğunuz başvuru onaylandıktan sonra vizeniz tarafınıza elektronik ortamda gönderilecektir. E-posta olarak aldığınız e-vizenizden seyahatiniz öncesi bir çıktı almış olmanız ve geçerli pasaportunuz ile birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.