Hindistan Transit Vize Hakkında

Hindistan Transit Vize Hakkında

Hindistan üzerinden aktarma yaparak başka bir ülkeye geçecek olan kişiler Hindistan transit vize başvurusu yapabilirler. Hangi durumlarda Hindistan transit vizesi almanız gerektiği Hindistan'da aktarma uçuşunuzun yapılacağı havalimanından çıkıp çıkmayacağınıza veya bekleme sürenize göre değişiklik gösterebilir.

Ziyaret edeceğiniz ülkeye gitmeden önce Hindistan'da aktarma yapmanız gerekiyorsa ve Hindistan'daki havalimanında geçireceğiniz süre 72 saati geçmiyorsa Hindistan transit vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Hindistan sınırları içinde 72 saatten fazla kalacaksanız Hindistan'ı ziyaret etmenizin amacına bağlı olarak uygun vize türüne (turistik, ticari, aile ziyareti gibi) başvuru yapabilirsiniz.

Hindistan transit vize başvurusunda bulunurken asıl gideceğiniz ülkeye giriş yapabileceğinizi belgelemeniz istenmektedir. Bunun için asıl gideceğiniz ülkeye ait vizeniz ve uçak biletlerinize ait belgelerinizi başvurunuzda kullanabilirsiniz. Hindistan ticari vize ile Hindistan'daki havaalanında aktarma uçuşunuzu beklerken havaalanı içinde sınırları belirlenmiş transit bölgeden dışarı çıkamazsınız. Eğer havaalanını terk etmenizi gerektiren özel bir durumunuz varsa, o halde Hindistan transit vize yerine seyahat amacınıza uygun bir Hindistan vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin havayolu şirketiniz Hindistan'daki aktarma süreniz boyunca bir otelde kalmanızı sağlıyor olabilir. Bu durumda bagajlarınızı alarak havalimanından çıkmanız gerekeceğinden başvurmanız gereken vize türü Hindistan transit vize değil, Hindistan turistik vize türüdür.

Hindistan transit vize, Hindistan Konsolosluğu tarafından tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Vizeniz, veriliş tarihinden itibaren 15 gün boyunca geçerli olacaktır. Vizenizi mutlaka 15 gün içinde kullanmanız gerekmektedir. Hindistan transit vizenizi uzatamayacağınızı ve bu vize ile Hindistan'da en fazla 72 saat kalabileceğinizi unutmayınız.

Hindistan transit vize başvurunuz 3 ila 6 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Bu süreleri Hindistan Konsolosluğu belirlemektedir ve değişiklik yapma yetkisine sahiptir.

Hindistan transit vize Hindistan'da aktarma yapacağınız havalimanından veya limandan alınamamaktadır. Bu nedenle lütfen seyahatinizden önce Hindistan transit vize başvurunuzu yaparak vizeniz çıktıktan sonra Hindistan'a seyahat ediniz.

Hindistan Transit Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Durumlarda Hindistan Transit Vize Almam Gerekir?

Asıl gitmek istediğiniz, varış noktanız olan ülkeye gitmek için Hindistan'daki bir havalimanı ya da limanda aktarma yapmanız gerekiyorsa ve aktarma süreniz 72 saati geçmeyecekse Hindistan transit vize alabilirsiniz.

Hindistan Transit Vize Kaç Günlük Çıkar?

Vize başvurunuz Hindistan Konsolosluğu tarafından kabul edildiği takdirde Hindistan transit vizeniz 15 gün geçerli olarak çıkacaktır. Hindistan transit vize ile Hindistan'da en fazla 72 saat boyunca kalabilirsiniz. Bu nedenle aktarma yapacağınız uçuşunuzun saatini ona göre ayarlamanız tavsiye edilmektedir.

Hindistan Transit Vize İçin Hindistan Konsolosluğu tarafından Özel Bir Belge Talep Ediliyor Mu?

Hindistan transit vize başvurusunda bulunabilmeniz için diğer Hindistan vizeleri genel başvuru evraklarının yanında hazırlamanız gereken bir evrak daha vardır. Hindistan'dan aktarma yaparak ulaşacağınız asıl varış noktanız olan ülkeye giriş yapabileceğinize dair kanıtları sunmanız Hindistan Konsolosluğu tarafından istenmektedir. Bu nedenle gidiş dönüş uçak biletlerinizin veya varsa o ülkeye ait vize bilgilerinizin başvuru evraklarınızın arasında bulunması tavsiye edilmektedir.

Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com'a ait görünüyor. Hindistan Konsolosluğu'nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Knight SP, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile Turizm, Seyahat, Danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. hindistankonsoloslugu.com web sitesinin, Hindistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur. İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfeninfo@knightsp.comadresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

Hindistan Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Hindistan Transit Vize başvurunuz Hindistan Konsolosluğu tarafından 3 ile 6 gün arasında olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Bu süreler tamamen Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve bu konuda değişiklik yapma ya da düzenleme yetkisi yalnızca Hindistan Konsolosluğu'na aittirr.